Turistická trasa: Naučná stezka Zákupy

Kamenice hřbitov – Mohyla osobností – Jezírko – Žraločí tlama – Lesnická mohyla – Pramen Tří svatých – Svatojakubský pramen – Dívčí pramen – Kamenice hřbitov

Popis trasy: Trasa je známá také pod názvem Lesnická naučná stezka. Zavede vás do lesů okolo Zákup. Jednotlivá stanoviště jsou zaměřena na působení Vyšší lesnické školy v Nových Zákupech, lesnictví, historii města, na osobnosti a zajímavosti z okolí. Na stezce narazíte na desítky rozcestníků ze dřeva a na informační tabule bez očíslování. Některá místa budete procházet po povalových chodníčcích. Během procházky si můžete všimnout různých křížů a kaplí. Údolí Kamenického potoka najdete u silnice ze Zákup na Kamenici. Startovním bodem okruhu je Pramen Tří svatých, dál půjdete proti proudu potoka, minete několik vodních pramenů a dostanete se na začátek Kamenice. Budete pokračovat podél hřbitova po cestě nahoru, až na návrší nad Novými Zákupy. Dorazíte k Mohyle osobností, kde odbočíte na Velenice. Dáte se doleva a sestoupíte až k silniční křižovatce Zákupy – Kamenice, Nové Zákupy. Tady můžete vidět pomníky lesnického školství a Jiřího Židlického. Od pomníků se dejte nalevo ke kapličce u svatého Huberta, přejdete silnici a vrátíte se na místo startu. Po cestě můžete zamířit i na poznávání odboček – k říčce Svitávce, na Kamenický kopec, ke kapli svatého Josefa, na Velenice.

Délka trasy: Se stavbou stezky se začalo v roce 2004, v současnosti je k dispozici více jak tříkilometrový okruh, ale trasa se bude rozšiřovat.

Další turistické a cyklistické trasy v okolí Zákup:

no images were found

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

zamekzakupy.cz

Zámek Zákupy

Zámek Zákupy - národní kulturní památka u České Lípy