Jetřichovice

Malebná rekreační obec Jetřichovice leží při potoku Jetřichovická Bělá. V obci je k vidění řada malebných stavení lidové architektury, stojí zde kostel sv. Jana Nepomuckého a zajímavým architektonickým prvkem je areál dětské ozdravovny, kterou nechal zřídit Tomáš Garrigue Masaryk pro chudé a nemocné děti. Ozdravovna je v současnosti uzavřena.

Oblíbené výletní místo pro turisty

Obec je oblíbeným výchozím místem pro výlety do zdejší krásné oblasti. Červená značka vás přivede do Jetřichovických skal, kde jsou tři krásné a vyhledávané vyhlídky – Mariina vyhlídka, Rudolfův kámen a Vilemínina stěna. O jejich vybudování se zasloužil hrabě Kinský a svá jména dostaly podle zástupců rodu Kinských. Výlet do Jetřichovic můžete spojit rovněž s procházkou do Pavlinina údolí, které je bohaté na krásná přírodní zákoutí. A při cestě po silnici z Jetřichovic do Rynartic na vás čeká Trpasličí skála s vytesanými reliéfy 7 trpaslíků a Sněhurky, dílo místního lidového umělce. Navštívit můžete také nedaleký loupežnický skalní hrádek Šauštejn.

Ideální místo pro Vaši dovolenou

V obci Jetřichovice se mezi romantickými roubenými chatkami nachází také řada těch, které si můžete pronajmout pro svou letní dovolenou. Naleznete zde také řadu pěkných penzionů, ve kterých se budete cítit jako doma. Vybrat si tak můžete kvalitní a prověřené levné ubytování v Jetřichovicích. V malebné vesničce tak určitě zapomenete na všední starosti a městský ruch, problémy hodíte za hlavu a užijete si zde ničím nerušenou dovolenou s rodinou, romantický pobyt ve dvou či ubytování se psem.

Další tipy na výlety v okolí Zákup:

no images were found

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

zamekzakupy.cz

Zámek Zákupy

Zámek Zákupy - národní kulturní památka u České Lípy