Pravčická brána

Symbolem Českého Švýcarska je Pravčická brána, monumentální skalní oblouk úctyhodných rozměrů. Dostanete se k němu z Hřenska, které od Zákup dělí asi necelá hodinka jízdy autem. V Hřensku si můžete nejprve prohlédnout Edmundovu a Divokou soutěsku. Jsou přístupné jen po vodě a tak se připravte na plavbu na pramicích, doplněnou poutavým vyprávěním převozníka.

Seznamte se s největší přírodní skalní bránou kontinentu

Na Pravčickou bránu pak můžete zamířit buď z Hřenska, nebo z Mezné, která je přestupní stanicí mezi oběma soutěskami. Pokud zvolíte druhou možnost, půjdete z Mezné směrem na Mezní Louku, odkud vede podél Křídelních stěn ke skalní bráně tak zvaná Gabrielina stezka. V blízkosti skalního mostu se nalézá několik vyhlídkových míst, z nichž vám některá nabídnou neobvyklý pohled i na samotný skalní oblouk. Součástí Pravčické brány je zámeček Orlí hnízdo. Ukrývá se v něm stylová restaurace a galerie. Pokud byste se v blízkosti brány chtěli ubytovat, vyzkoušejte třeba penzion U Fořta na Mezní louce s vyhlášenou kuchyní.

 

A kde se ve Hřensku ubytovat?

Hřensko patří mezi jedno z hlavních středisek Českého Švýcarsko. Hledáte ubytování ve Hřensku se slevou nebo chcete kvalitní ubytování? Určitě si vyberete, nabídka je zde opravdu velká.

 

 
 

 

Další tipy na výlety v okolí Zákup:

no images were found

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

zamekzakupy.cz

Zámek Zákupy

Zámek Zákupy - národní kulturní památka u České Lípy